تبلیغات
حل - فوتبال ایران مصداق بی عدالتی (1)
نگارش چگونه مطالبی را در وبلاگ بیشتر می پسندید؟
نام :
ایمیل :
متن پیام :


تاریخ امروز:
بازدید امروز:
بازدید دیروز:
بازدید این ماه:
بازدید ماه قبل:
بازدید کل:
کل مطالب:
ترجمه سایت به زبان انگلیسی
RSS     ATOM
             آپلودر کوچک وبلاگ

             فوتبال ایران مصداق بی عدالتی (1)

بسم الله الرّحمن الرّحیم

با عرض پوزش خدمت تمامی عزیزان بابت وقفه ی ایجاد شده

خوب شاید بهتر باشد دیگر شروع کنیم، فقط نمیدانم برای اولین بار از کجایش بگویم، از اینکه در این فوتبال بی در و پیکر به عناصرش سالی  400  یا 500  میلیون تومان پول می دهند در حالیکه در همین جا جمع کثیری از مردم با درآمد سالی 4 یا  5  میلیون تومانی زندگی می کنند، میایند یک نفر را به بهانه ی  روزه خواری اخراج می کنند و بعد با منت کشی برش می گردانند و مدیر باشگاه را ناچار به استعفا می کنند و ...

آمده اند به سبک اشرافیون صاحب رسانه یک برنامه ای برای خودشان درست کرده اند اسمش را گذاشته اند نود و خوب سرکارمان می گذارند. حقاً که این فوتبال و اهالی اش چه پیچیده اند و چه تشکیلاتی دارند برای خودشان، پولهای حرفه ای درش خرج می کنند ولی هیچ وقت فوتبالمان حرفه ای نمی شود و اسمش را هم گذاشته اند  صنعت و چه بی بازده است این صنعت ما.

خیلی تلاش کردم  که باور نکنم فوتبال افیون توده هاست، آخر اگر باورش کنم چند سال از زندگی ام که صرفش کردم انگار دود شده رفته هوا. راستش را بخواهید سعی می کنیم باور کنیم که فوتبال همین مستطیل سبز و 22 جوان درون آنند که حالا به هر انگیزه ای تنها توپ میدان را  دنبال می کنند. اما خدا میداند که خیلی سخت است انگار خودمان بزنیم به خریت، تازه کم کم دارم به این نتیجه می رسم که اینکه ما به آن می گوییم فوتبال تنها یک ویترین از دنیای پیچیده ی فوتبال است، آنهم دنیایی که انگار هرچه زیبایی داشته گذاشته اند پشت ویترینش و زشتیهایش درونش نهفته. اینها را گفتم که بدانند فوتبال       می بینیم اما دلمان پر است از ناملایماتش. آخر معلوم نیست تا کی می خواهند این فوتبال را تغذیه کنند آن هم از صندوقهای بیت المال، در دنیا می گویند صنعت فوتبال چون صندوقهایشان را پر می کنند با آن ام اینجا برعکس است.

آخر تا کی مردم باید ببیند که با پول آنها یک قشری دارد از جامعه جدا می شود و بعد می آیند طلبکارانه در این  تریبون معروفشان، همین نود را می گویم، چشم در چشم مردم با بی شرمی می گویند اگر 400 میلیونم را بگیرم برایتان یتیم خانه و این حرفها درست می کنم و باز یکی دیگرشان می گوید این پولها برای ما که ارزشی ندارد فقط بحث حق در میان است، انگار آقایان یادشان رفته تا همین چند سال پیش برایشان ارزش داشته و از کف همین مردم بلند شده اند و کافی است به یکی از اینها بگویند بالای چشمت ابروست که با موضع حق به جانب برود درون جایگاه تماشاچیان و آنان را مورد ضرب و شتم و فحاشی قرار بدهد.

البته هر چند وقت هم یکی از عناصرشان می آید از فوتبال پاک و مقدس حرف می زند که مثلاً باور کنیم اینها از درونشان به فکر اصلاح خودشانند، باشد ما هم ... هستیم.

حالا اینها را گفتیم بعضی ها فکر می کنند حرفمان به فوتبال همین دو ، سه سال است و از خدا خواسته از آن برداشت سیاسی می کنند، نه اشتباه نکنید منظورمان از فوتبال ایران است از آغازش، انگار این فوتبال اصلاً از ابتدا ناقص متولد شده و زالو وار افتاده به جان سرمایه های مملکتمان و چه خونی می مکد.

حالا درست است که یک نسلی می شوند نسل 1996-2000 که آبرو داری کرده اند اما آن هم به نظر می رسد لطف خدا بوده به این مملکت که حداقل یک خاطره ی خوب از فوتبالشان داشته باشند. لطفاً نظر بدهید!

موضوع: اجتماعی  فرهنگی   | نویسنده: حمید رضا طهماسبی | تاریخ: 1389/06/17 - 18:03 | نظرات () و

             اخرین مطالب ارسالی
:: Shift + Tab چه می‌کند؟
:: افزونه‌ی وردپرس- WordPress - افزونه‌ی آمار kStats Reloaded
:: Happy Tree Friends - Chew Said A Mouthful
:: حل مشکل: خطای HTTP غیرمنتظره‌ای در Wordpress
:: مجموعه‌ی دوم انیمیشن های Happy Tree Friends
:: 1 گیگابایت فضای رایگان با پرشین گیگ
:: نسخه‌ی 3.1.1 وردپرس - Wordpress v3.1.1
:: توضیح کدهای تخلف برگه‌ی جریمه‌ی راهنمایی و رانندگی
:: فیلم گرفتن از بازی های کامپیوتری با Fraps v3.2.3
:: دانلود بازی فکری "ماجراهای آرچیبالد"
:: حرف کوچک ، نیم‌فاصله و حرف کشیــــــــــــده !!
:: دانلود رایگان بازی Assassin's Creed Brotherhood + آپدیت 1.02
:: بازی کردن Crysis به صورت "سوم شخص"
:: دانلود ماشین حساب مهندسی Microsoft Mathematics v4.0.1108.0
:: حذف My Computer , Network از قسمت Sidebar ویندوز 7